Про фактори росту

Технології та субстанції
Найбільш перспективним, на сьогодні, вважається застосування факторів росту у відновлювальній медицині, геронтології та косметології.
Фактори росту – це невеликі молекули пептидної природи, що здатні впливати на синтез ДНК. А разом з тим на поділ, зростання, диференціацію та активність клітин. Для нормального функціонування організму абсолютно необхідна надійна регуляція всіх вищеперелічених процесів. Будь який збій в цій системі рано чи пізно призводить до хвороби. Дія факторів росту дуже специфічна. Тобто конкретний фактор росту “співпрацює” виключно з певним типом клітин. Наприклад, фактор росту фібробластів стимулює диференціацію та активність тільки фібробластів. А ендотеліальний фактор росту впливає виключно на утворення та розвиток капілярів. Раніше вважали, що роль факторів росту обмежується суто активізацією та стимуляцією поділу клітин-мішеней. На сьогодні ми знаємо про значно ширший спектр властивостей ціх сполук. Так, фактори росту здатні:
 • стимулювати поділ клітин
 • пригнічувати поділ клітин
 • стимулювати розвиток та дозрівання клітин
 • активізувати діяльність клітин
 • підвищувати рухливість клітин
В цілому, фізіологічний вплив факторів росту зводиться до:
 • оптимізації процесів регенерації
 • гальмування розвитку патологічних форм регенерації. Таких як фіброз, рубцювання, цироз.
 • відновлення функціонування органів і систем
 • підтримки активності захисних сил організму
 • підвищенні опору клітин несприятливим ушкоджуючим факторам
 • нормалізації обміну речовин шляхом коригування активності ферментного апарату
 • зниженні темпів самознищення клітин
В сучасній медицині фактори росту застосовують при цілому ряді захворювань: нейтропенія, апластична анемія, мієлодисплазія, серцево-судинні хвороби та ін. Вміст факторів росту в організмі дуже невеликий та вимірюється піктограмами та нанограмами. При цьому спостерігається дуже цікава закономірність – чим молодше людина, тим більше в неї факторів росту. Тобто на протязі життя концентрація цих біологічно активних молекул постійно зменшується. У похилому віці їх зовсім мало. Як наслідок, в клітинах накопичуються поломки, уповільнюється регенерація, з’являються ознаки старіння та хвороби. Саме тому препарати плаценти, регуляторні поліпептиди займають дуже важливе місце в контексті антивікової терапії. Успішний досвід використання факторів росту в медицині надихнув вчених на розробку косметичних препаратів на їх основі. Доведено, що активізація фібробластів до колишнього рівня сприяє відновленню пружності та еластичності шкіри. Найбільш перспективним, на сьогодні, вважається застосування факторів росту у відновлювальній медицині, геронтології та косметології.
Технології та субстанції
Про пептиди
Про пептиди

Застосування пептидних комплексів у практичній медицині показує їх надзвичайно високу ефективність при досить широкому спектрі патологічних процесів.

Читати далі »
Наші технології
Наші технології

Все про технологію кріосублімаційного фракціонування за словами нашіх експертів. Ми створюємо інноваційні препарати на основі натуральних інгредієнтів.

Читати далі »