Застосування плаценти в сучасній медицині та косметології
Неможливо сказати, яка з функцій плаценти є головною. Ми розглянемо лише ті її властивості, які безпосередньо стосуються медицини та косметології.
Наявність в плаценті величезної кількості есенціальних біологічно активних сполук забезпечує зростання та нормальний розвиток плоду, баланс імунних процесів, нормальне протікання поділу, диференціювання та спрямованого руху клітин.
Що це за сполуки, бо саме вони привертають нашу увагу. Це, насамперед, фактори росту та інші регуляторні пептиди, фосфоліпіди, цереброзиди, енкефаліни, ендорфіни, інтерлейкіни, вітаміни, мікроелементи, ферменти.
Найголовнішими завданнями в процесі виробництва препаратів із плаценти є максимальне збереження всіх ціх біологічно активних молекул, їхньої структури, позбавитися зайвих домішок та небажаних компонентів. Наприклад гормонів, хімічних реагентів та екстрактивних речовин. Найкращим чином досягти цієї мети можливо, використовуючи технологію кріогенного молекулярного сублімування. Завдяки її перевагам ми отримуємо препарати бездоганної якості.
Властивості екстракту плаценти:
Це широке поняття і більш коректно його вживати у клінічному значенні. На молекулярному, фізіологічному рівні всі механізми, що описані нижче, так чи інакше беруть участь у відновленні організму, або окремих тканин чи органів. Препарати плаценти дуже ефективні у реабілітації після важких хвороб, травм, операцій, а також при лікуванні синдрому хронічної втоми. Антивікова терапія, омолодження організму, де плацентарні препарати довели свою ефективність по своєї суті також є відновленням.
Велика кількість факторів росту визначає здатність плацентарних препаратів стимулювати поділ та диференціювання клітин. Причому по своїй потужності в цьому аспекті плацента поступається лише стовбуровим клітинам. Не дарма її з успіхом застосовують при лікуванні ран, опіків та в косметології для зовнішнього омолодження.
Під час вагітності плацента не дозволяє імунній системі матері сприймати плод в якості мішені. Певна група речовин, яка задіяна в цьому процесі, здатна нормалізувати надмірні імунні реакції. Тому екстракт плаценти використовують при лікуванні алергічних та аутоімунних захворювань.
Захист будь якої клітини організму відбувається за рахунок нейтралізації вільних радикалів, стабілізації клітинних мембран, поліпшення засвоєння кисню мітохондріями. Оскільки оздоровлення клітини лежить в основі оздоровлення організму, цитопротекцію можна вважати фундаментом та ключовим ланцюгом омолодження та профілактики раку. Перелічені механізми цитопротекціі відіграють дуже важливу роль у лікуванні цукрового діабету 2 типу, артеріальної гіпертензії, жирового гепетозу, атеросклерозу та ін.
Крім механізмів цитопротекції на нервову систему впливають специфічні фактори росту, які забезпечують дозрівання та диференціювання нових нейронів, формуванню нових міжнейронних зв'язків, а разом з тим шляхів передачі сигналів та інформації. Саме тому екстракт плаценти виявляє здатність позитивно впливати на перебіг деяких дегенеративних нервових захворювань: хвороба Альцгеймера, хвороба Паркінсона, стареча деменція, розсіяний склероз та інші.
Плацента богата на фактори росту, що відповідають за формування судин. Що важливо, судин найменшого діаметру - капілярів. Саме тому тривале застосування препаратів плаценти позитивно впливає на об'єм судинного русла, поліпшує кровоток у життєво важливих органах. Вважається корисним при серцево-судинних захворюваннях. До речі, ці хвороби є найпоширенішими в світі та відповідають за 70% всіх смертей у суспільстві.
На перший погляд здатність плаценти стимулювати поділ клітин та формувати нові судини має сприяти розвитку раку. Проте практичні спостереження та наукові дослідження, навпаки, свідчать про неабиякий антионкогений потенціал екстракту плаценти. По-перше, механізми цитопротекції стоять на заваді злоякісному процесу. По-друге, здатність клітин плаценти, ухиляючись від імунної системи, своєчасно зупиняти поділ та подальше проростання тканини в організм матері, може бути використана в онкології. Але це ще потребує подальшого вивчення.
Плацентарні препарати мають потужну біостимулюючу дію, дуже ефективні при профілактиці та лікуванні цілого ряду захворювань, омолодженні організму та в косметології.